Wojciech Cieślak - 1986

Wojciech Cieślak - pseudo: KAJAK  ur. 12.05.1963 roku.  W latch 80-tych poprzedniego stulecia jeden z pierwszych zawodników polskiego kickboxingu, ćwiczył wraz z Piotrem Siegoczyńskim w SKK Warszawa.  Startował w wadze do 84 kg,  a  że miał prawie dwa metry wzrostu stanowił dla wielu przeciwników przeszkodę nie do przejścia.

Wojtek to jeden z najlepiej wyszkolonych zawodników tamtego okresu, szczególnie świetnie kopał - jego ulubioną techniką było, siejące postrach, kopnięcie boczne po obrocie. 

 

 

Pierwsze wygrane zawody zaliczył w 1982 roku we Wrocławiu -  startował  wraz z Piotrem Siegoczyńskim na Mistrzostwach Polski juniorów w Karate.  Piotrka zdyskwalifikowano, Wojtek pewnie wygrał ten turniej.

W kickboxingu był 5 krotnym Mistrzem Polski w semi i dwu krotnym w full contakcie. Największy sukces odniósł w  1988 roku zdobywając 3 miejsce na Mistrzostwach Europy oraz w 1987  2  miejsce na Pucharze Świata full contact.

 

Wojtek był także  2 krotnym Mistrzem Polski w Taekwondo WTF, był powołany do kadry olimpijskiej na Seul, ale wystartowł w zawodach Kickboxingu zamiast w turnieju przygotowawczym do Igrzysk i usunięto go z reprezentacji. Szkoda bo Wojtek miałby duże szanse!

Walczył zawsze ambitnie, wyróżniał się wspaniałą techniką i taktyką. Był niewątpliwie jednym z najlepszych polskich kickboxerów  tego okresu.

 

Obecnie Wojtek ćwiczy rekreacyjnie w Kick Center.

 

Pasje:  wnuczka Maja, Windsurfing, połów łososi na trolling w bałtyku, kickboxing, boks, podróżowanie.

 

Wojtek był ( i jest) jedną z najbarwniejszych i najzabawniejszych postaci w polskim kickboxingu.  Oto dowód – zdjęcie z podium na Pucharze Świata w 1987 roku oraz z Mistrzostw Polski w Sosnowcu w 1986.

 

 

                        

 

 

 http://www.youtube.com/watch?v=LP3IM9Gkmcc&feature=related